Wystawa o ks. Janie Długoszu w Narodowym Banku Polskim

24 sierpnia 2015 roku rozpoczęła się sprzedaż kolekcjonerskiego banknotu z Ks. Janem Długoszem. Z tej okazji nasze Towarzystwo serdecznie zaprasza na wystawę od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00 do siedziby Okręgowego Oddziału Narodowego Banku Polskiego, Poznań, Aleje Marcinkowskiego 12, którą poświęciliśmy naszemu bohaterowi. Wystawę będzie można oglądać do grudnia 2015 roku - wstęp wolny. Warto zwrócić uwagę na nasz folder towarzyszący wystawie. 
 


 

 

 

Wystawa o Napoleonie Ordzie

 w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie

>>  Strona Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie  <<

***

Z dawna Polski Tyś Królową

 

Na szlaku Sanktuariów Maryjnych

w Polsce i na Kresach

 

Wystawa w Bibliotece przy Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu

Otwarcie w niedzielę 5 maja 2013 po Mszy św. o godz. 9.30.

 

Wystawa czynna będzie przez cały maj:

w niedziele godz. 10.30 – 12.30

w czwartki godz. 17.00 – 18.00

Serdecznie zapraszamy !

***

Wystawa czynna w Muzeum Kraszewskiego (ul. Wroniecka 14) w godzinach otwarcia Muzeum, czyli poniedziałek - piątek godz. 10.00 - 14.00.

Poniżej kilka zdjęć z uroczystego otwarcia wystawy w dniu 2 marca 2012.

zdjęcia: Roman Waśko

>> o Muzeum Józefa I. Kraszewskiego w Poznaniu <<

>> Więcej o Obchodach Kaziukowych w Poznaniu w roku 2012 <<

Wystawa o J.I. Kraszewskim przy Kościele Świętego Krzyża na Górczynie w Poznaniu

W niedzielę 12 maja przy kościele Świętego Krzyża w Poznaniu na Górczynie odbyła się Parafiada. Jednym z punktów programu była wystawa o J. I. Kraszewskim pt.: "Obrazy z życia i podróży". Wystawa ta prezentowana była wcześniej w Muzeum Kraszewskiego, a przygotowana została przez Towarzystwo Miłośników Wilna w Poznaniu. Oglądający wystawę parafianie mieli również możliwość obejrzenia pokazu multimedialnego o Kraszewskim. Członkinie Towarzystwa Małgorzata Jagielska i Krystyna Liminowicz chętnym opowiadały o miejscach na Kresach związanych z życiem wielkiego polskiego pisarza.

*

O NAPOLEONIE ORDZIE W WILNIE

Członkinie naszego Towarzystwa: Małgorzata Jagielska, Krystyna Liminowicz, Barbara Napieralska i Anna Niedziela w niedzielę 9 sierpnia 2009 podczas I Światowego Zjazdu Wilniuków, zaprezentowały w Wilnie wystawę o Napoleonie Ordzie - XIX-wiecznym rysowniku widoków historycznych Polski. Był to pokaz multimedialny przygotowany przez Krzysztofa Styszyńskiego. Wystawa, której autorkami są wymienione wyżej panie, prezentowana była w Poznaniu w CK ZAMEK podczas obchodów kaziukowych w 2007 roku. Poniżej - jedna z plansz wystawowych.

*

Z okazji 25 rocznicy śmierci wybitnej poetki

Kazimiery Iłłakowiczówny

została otwarta wystawa:

"niechby ta jedna nić została ze mnie"

Kazimiera Iłłakowiczówna

1888-1983

10 marca 2008 r. zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki Raczyńskich na wystawę, gdzie mogliśmy zobaczyć listy, notatki i dokumenty, zdjęcia oraz tomiki poezji i prozy. Po wystawie oprowadziła nas kustosz Muzeum Kazimiery Iłłakowiczówny pani Elżbieta Andrzejewska.

 *
 

Przejdź do >> Strony Głównej << Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Poznaniu