Andrzej Przewoźnik (1963 - 2010)

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci ś.p. Andrzeja Przewoźnika w katastrofie samolotu wiozącego delegację państwową na uroczystości 70 rocznicy mordu w Katyniu. Andrzej Przewoźnik był od 1992 roku sekretarzem generalnym Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa i to on zorganizował obchody w Katyniu, w drodze na które zginął.

Uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzeja Przewoźnika odbyły się we wtorek 27 kwietnia w Warszawie   >> więcej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W roku 2009 Kapituła, w której skład wchodzi Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Poznaniu, za wieloletnią trudną i owocną działalność na rzecz upamiętniania tragicznych losów Polaków i wydarzeń naszej historii, a także budowania mostów porozumienia między dawnymi przeciwnikami przyznała Andrzejowi Przewoźnikowi nagrodę "ŻURAWINA 2009".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciach Andrzej Przewoźnik z Wiceprezydentem Poznania Maciejem Frankiewiczem (zmarłym w 2009 roku) po otrzymaniu z jego rąk nagrody "ŻURAWINA 2009" podczas Obchodów Kaziukowych na Starym Rynku w Poznaniu  (fot. Barbara Napieralska).

zobacz >> wręczenie nagrody Żurawina 2009 << 

czytaj >> sylwetka Andrzeja Przewoźnika na portalu KRESY24 <<

czytaj >> pożegnanie zamieszczone w Gazecie Wyborczej <<

czytaj >> wspomnienie zamieszczone w Gazecie Krakowskiej <<

zobacz >> Andrzej Przewoźnik o patriotyzmie, pracy, honorze << (video)

 

 

 

 

 

Andrzej Przewoźnik cz.1

>oglądaj >> Andrzej Przewoźnik w Radio Tokfm (video) <<

 

Przejdź do >> Strony Głównej << Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Poznaniu